Manukový med Watson & Son je nejprve přísně testován, aby mohl být následně ověřen v akreditovaných vědeckých laboratořích, které jsou mezinárodně uznávané. V rámci procesu testování každé šarže musí projít řadou dodatečných kontrol s cílem zajistit maximální kvalitu a pravost označení výrobku. Jako člen New Zealand Manuka Honey Exporters Collective (NZMHEC) provádí označení NPA (od 5+ do 25 +) nebo označení MGO (100 až 1600). Tyto dva standardy byly NZMHEC přijaty s cílem zaručit spotřebiteli jistotu, že kupuje originální manukový med s reálnými antibakteriálními a protizánětlivými účinky dosažitelnými po celou dobu použitelnosti výrobku.
Manukový med Watson & Son MGO 100+ - 250g
Popis
Na co nejčastěji používáte manukový med
- Preventivě
- Během léčby angíny, bolesti v krku, nachlazení, zánětu středního ucha apod.
- Když mám nějaké bakterie
- Při žaludečních vředech
- Když mám rány, nežidy, diabetické vředy či menší popáleniny
Certifikace manukvého medu
Úrovně aktivity a jejich doporučené dávkování.
Užívejte jednu čajovou lžičku manukového medu 3x denně. Med můžete rozetřít na toast, popíjet ve směsi s čajem či citrónem nebo si jej můžete dopřát samotný přímo z dózy. Při vysokých teplotách med ztrácí své účinné látky, nikdy jej tedy nezalévejte vroucí nebo horkou vodou . V rámci prevence lze užívat jednu čajovou lžičku manukového medu 1x denně. Manukový med může být použit perorálně nebo lokálně.
Úrovně aktivity:
- 0 neprokazatelná
- 5+ stolní-nízká (nedoporučuje se pro léčebné použití)
- 10+/100mgo udržovací-střední (doporučeno pro zvýšení vitality a imunity)
- 15-20+/400mgo užitečná-vysoká (doporučeno pro léčebné použití)
- 25+ specifická- velmi vysoká (pro specifické terapeutické použití)
Výroba manukového medu
Srovnání manukového medu
Manukový med se od klasického včelího medu liší svými přesně definovanými vlastnostmi, způsobem sběru a zpracování. Jeho účinky se zjišťují laboratorně a bývá označen číslem, které je uvedeno na obalu. Obecně, čím vyšší číslo, tím vyšší má antibakteriální účinek.
Med se skládá hlavně ze sacharidů, fruktózy a glukózy, ale také obsahuje malé množství bílkovin, enzymů, železa, zinku, aminokyselin, minerálů, stopových prvků a vitamínů. Celková aktivita též nazývána jako total active (TA) je založena na peroxidové aktivitě.
Manukové medy jsou kromě peroxidové aktivity ceněny především pro svou jedinečnou neperoxidovou aktivitu. Tato aktivita je stabilní a neztrácí svou účinnost v důsledku ředění, vystavení světlu či teplu. Přidaná hodnota manukového medu se označuje zkratkou NPA (non-peroxid active).
Důležitou složkou aktivního manukového medu je methylglyoxal, měří se laboratorně a je označován pod zkratkou MGO. Methylglyoxal je jedním z hlavních aktivních složek, které poskytuje manukový med v neperoxidové aktivitě.
Nutriční hodnoty manukového medu
Mějte na paměti, že ne všechny manukové medy mají lékařské úrovně aktivity. Určení skutečné biologické nebo léčivé úrovně aktivity medu je náročné. Výrobci používají širokou škálu laboratorních testů a vědeckých studií, které mají hodnotit jejich med. Níže jsou označení nebo názvy s nimiž se můžete setkat u prodávaných manukových medů:
- 2NPA ( Neperoxidová aktivita )
- MGO ( měří množství MgO, methylglyoxalu, antibakteriální složku Manuka medu )
- UMF ® (unique manuka faktor)
- MGS ( Molan Gold Standard )
- AAH ( antibakteriální , antioxidační med )
- TA (Celková aktivita )
- Každé prominentní číslo mezi 1 až 1600, s nebo bez symbolu +
- Název Active nebo Bio
NPA (non-peroxid active, 5+ až 25+) Neperoxidová antibakteriální a protizánětlivá aktivita je měřena celou řadou biologických a chemických metod ve schválených laboratořích na Novém Zélandu. Testování zahrnuje difůzní test, jako přímé měření aktivity a testování methylglyoxalu.
MGO (methylglyoxal, 100-1600) Označení MGO uvádí množství látky MgO(methylglyoxal) v mg/kg, která je jednou z nejvýznamnějších v neperoxidové antibakteriální a protizánětlivé aktivitě.
UMF (unique manuka faktor, 5+ až 25+) Označení UMF je registrovaná ochranná známka asociace AMHA. Asociace používá stejných testů na neperoxidovou aktivitu. UMF označení má tedy stejnou aktivitu jako označení NPA.
MGS (Molan Gold Standard) Molan Zlatý standard je registrovaná ochranná známka společnosti University of Waikato. Podobné jako označení UMF.
AAH (Antibacterial, Antioxidant Honey) Antibakteriální, antioxidační med. Označení levnějších medů, bez ověřených testů a certifikátů, není zaručena tato aktivita typická pro manukový med.
TA (total active, číslo+) Označení TA je popisováno jako celková aktivita Manukového medu. Je měřena pomocí peroxidové aktivity. Aktivita peroxidu vodíku je velmi nestabilní a pravděpodobně bude snížena různými vlivy, než se dostane na Váš stůl. Číselná hodnota bývá stejná jako u označení NPA, ale nezaručí Vám přidanou antibakteriální aktivitu Manukového medu.
Manukový med s číslem nebo bez (např. Active Manuka Honey, Bio Manuka atd.) Neexistuje žádná regulační kontrola na jméno „Manuka“, spotřebitelé pořizují produkty, které nemají vlastnosti skutečné Manuky.
Země původu: Nový Zéland
Hmotnost: 250g
Složení: 100% čistý manukový med
Výrobce: Watson & Son
Hmotnost | 0.25 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.